PikkuSiilien Futsalpäivä 2017

FC Siilin nuorimmat ikäluokat sekä tytöissä että pojissa esittäytyvät PikkuSiilien Futsalturnauksessa Hamulan koulun salissa su 19.2.2017 siten että aamupäivän aikana pelataan 09/10 tyttöjen&10 poikien turnaus, johon vierailevina tähtinä tulevat Klubi-36 Iisalmesta sekä ToU:n  sekajoukkue (OuPa joutuu valitettavasti jäämään pois noroviruksen syötyä pelaajat).Otteluohjelmaa on muutettu 18.2. niin, ettei vierailijoiden aikataulut muutu ja vastustajatkin vain FC Siili pojilla yhdessä pelissä. Iltapäivällä pelaavat FC Siilin 07/08 tytöt, FC Siilin 09 pojat vierainaan Klubi-36 tytöt 07 ja 08-ikäryhmäjoukkueillaan sekä ToU:n tytöt. Turnauksen järjestäjinä toimivat yhteistyössä FC Siilin 09/10  sekä 07/08 tytöt.

Otteluohjelmat alla.

Turnauksessa on FC Siilin tyttöjen järjestämä puffetti - tervetuloa katsomaan nuorimpien Siilien ja heidän vieraittensa iloisia ja vauhdikkaita pelejä sekä juomaan samalla pullakahvit sunnuntain kunniaksi ja pikkujunnujen tueksi.

 

OTTELUOHJELMA JA TULOKSET

klo 09.00           FC Siili Rubiinit - FC Siili Pojat   4-1

klo 09.30           FC Siili Smaragdit - ToU  1-1

klo 10.00           Ohjelmanmittaustauko - käykää kahvilla !

klo 10.30           ToU - FC Siili Pojat  6-1

klo 11.00           Klubi-36- FC Siili Smaragdit  3-1

klo 11.30           FC Siili Pojat - FC Siili Smaragdit  1-4

klo 12.00           Klubi-36 - FC Siili Rubiinit  4-3

klo 12.30           FC Siili Rubiinit - FC Siili Smaragdit   2-0

klo 13.00           ToU - Klubi-36   3-2

------------------------------------------------------------

(korjattu + tulokset 19.2.2017 klo 20.22 TJä)

klo 14.00           Klubi-36 T07 - FC Siili T07 Valkea   5 - 0

klo 14.30           Klubi-36 T08 - FC Siili T07 Vihreä   2 - 1

klo 15.00           FC Siili Pojat 09 - ToU   0 - 8

klo 15.30           FCSiili T07 Valkea - Klubi-36 T08   1 - 0

klo 16.00           FC Siili T07 Vihreä - Klubi-36 T07   1 - 5

klo 16.30           ToU - Klubi-36T 07    3 - 0

klo 17.00           FC Siili Pojat 09 - Klubi-36 T0   0 - 3

klo 17.30           FC Siili T07 Vihreä - ToU   0 - 3

klo 18.00           FC Siili T07 Valkea - FC Siili Pojat 09   0 - 0