2017 palkitut

Kauden 2017 palkitut:

10-pojat

Lassi Räsänen, Toivo Kavilo, Veeti Mähönen, Petro Karppinen, Tuomas Happonen, Niklas Ronkainen, Joona Temonen, Alvar Meriläinen, Tuomas Waljus, Veikko Ylönen, Onni Heikkinen, Aksel Hoffren, Lauri Leppikangas, Kaapo Rautiainen, Pyry Raatikainen, Paavo Rautaparta, Julius Manninen, Sisu Tapaninen, Reeti Janhunen, Lauri Viitamäki.

 

09-Pojat

Viljami Kainulainen, Mikko Stephanoff, Pyry Heikkilä, Aku Mikkanen, Mico Lehtinen, Atte Yletyinen, Niko Sutinen, Kimi Kallinen, Jami Vuoti, Eemeli Kekkonen, Aleksi Kokkonen, Otto Räsänen, Taavi Miettinen, Juho Rautaparta, Arttu Pitkänen, Martti Santaharju, Aleksi Lukkarinen, Juuso Ylä-Kauttu, Jaro Toivanen, Matias Parviainen, Arttu Peltola, Mikko Hakkarainen, Leevi Kinnunen, Eemeli Lehti, Valtteri Kokkonen, Ville Jäntti, Miska Lappalainen, Ali Sina Rajabi.

 

08-Pojat

Samu Hirvonen, Onni Räsänen, Jesper Hoffren, Otto Heikkinen, Roope Törn, Aatos Meriläinen, Tiitus Naarala, Tero Happonen, Peetu Mantere, Aapo Heikkinen, Vilho Immonen, Niko Kananen, Oliver Kananen, Veeti Lintunen, Aapeli Nuutinen ja Eelis Hukka

 

07- Pojat

Ahkerin harjoittelija: Teemu Podduikin

Teräsmies(kaikki pelit):Miko Piekiäinen

Tehopörssi Tenavaliiga: Leevi Kainulainen

Tehopörssi Piirisarja: Kasper Kankkunen

Kehittynein pelaaja: Luukas Räsänen

Taistelija: Eero Pitkänen

Joukkuepelaaja Luukas Immonen.

 

06- Pojat/ 04/05-tytöt

Tsemppari: Arsi Berg

Taistelija:Vili Taskinen

Kauden kehittynein: Miikka Korhonen

Kauden Pelaaja: Veeti Korhonen

 

04/05- Pojat/ 03/04-Tytöt

Taistelija: Tobias Oravainen

Tsemppari: Toni Happonen

Kauden kehittynein: Valtteri Korhonen

Kauden pelaaja Tiia Tossavainen

 

02/03- Pojat

Tsemppari Kaarlo Yletyinen

Kehittynein: Misa Tick

Kauden Pelaaja: Tuomas Uura

 

Piirin taitokilpailut

Kevät:

02- Tytöistä Kerttu Markkanen Hopea ja Siiri Markkanen pronssi

03- Tytöistä Emma-Sofia Happonen pronssi

 

Syksy:

02- Tytöt Kerttu Markkanen pronssi, Siiri Markkanen pronssi

03- tytöistä Aino Puustinen hopea

07- tytöistä Nea Butilkin pronssi, Maiju Eronen pronssi

08- työistä Jade Järvinen hopea

 

Lokakuun Finaali

02- tytöistä Siiri Markkanen hopea ja Kerttu Markkanen pronssi

07- työistä Nea Butilkin hopea ja Maiju Eronen hopea

08- tytöistä Jade Järvinen hopea

 

10- Tytöt

Ella Heikkinen, Aino-Lotta Huttunen, Jenny Hyttinen, Kiira Karikumpu, Viivi Korhonen, Ninetta Kuosmanen, Nella Pellikka, Veera Repo ja Nea Vasarainen

 

09-Tytöt

Saimi Ahonen, Liinu Eronen, Anni Haara, Hilma Happonen, Peppi Heinonen, Pinja Iso-Pahkala, Milda Paksu, Ella Pasanen, Venja Pennanen, Laura Pitkänen, Elli Pohjanjousi, Hilma Rissanen, Senni Rissanen, Jenna Rovio, Minttu Saarinen, Piitu Savolainen, Mina Seppänen, Ella Taipale, Iines Takku, Noora Waljus, Leni Voutilainen ja Elli-Noora Ylisuutari

 

07/08-Tytöt

Pinja Ulmanen, Iina Jormalainen, Oona Ruotsalainen, Jade Järvinen, Helmi Liukkonen, Oona Väyrynen, Leena Parviainen, Maiju Eronen, Sofia Leinonen, Ilona Kauhanen, Matilda Kolehmainen, Cecilia Junni, Aamu Mannila, Sara Pekkarinen, Iida Vinni, Juulia Thureson, Jonna Pitkänen, Inga Nenonen, Kerttu Haara, Sanni Remes, Mari Heikkinen, Saimi Miettinen, Nella Anttila, Sanni Väisänen, Miisa Siviö, Sini Hakkarainen, Nea Puumalainen, Annie Kaarivaara, Viivi Korhonen, Leeni Janhunen ja Dicle Dogan

 

06-Tytöt

tsemppari  Noora Rosilainen

kehittynein Hilla Liukkonen

kauden pelaaja Riina Hirvonen

 

05-Tytöt

tsemppari Miisa Lappalainen

kehittynein Aada Butilkin

kauden pelaaja Sini Heiskanen

 

03/04-Tytöt

Tsemppari:  Aino Puustinen

Kehittynein: Laura Mykkänen

Kauden pelaaja: Ella Kortelainen

 

02/03-Tytöt

 

Aluesarjan kevät kierroksen pronssia

 

Pinja Peltonen, Noora Kellokumpu, Laura Mykkänen, Aada Ahonen, Ella Kortelainen, Rilla Räsänen, Noora Mähönen, Roosa Parviainen, Emma-Sofia Happonen, Aino Puustinen, Iida Lehtonen, Henna Laitinen, Maiju Laitinen, Emilia Hämäläinen, Juulia Lampinen, Milla Maukonen, Janika Kuosmanen, Kerttu Markkanen, Siiri Markkanen, Iida Räsänen, Pinja Laamanen ja Jonna Lemettinen

Joukkueen toimihenkilöt: valmentajat Petri Happonen ja Tomi Turunen. Huoltajat Virpi Vornanen ja Jukka Kellokumpu

02/03- Tytöt

Tsemppari : Aada Ahonen

Kehittynein: Pinja Peltonen

Kauden pelaaja: Kerttu Markkanen